Азаматтарға арналған үкіметте онлайн сурдоаударма қызметі жұмыс жасауда

«Азаматтарға арналған үкімет» мемлекеттік корпорациясында сөйлеу және есту қабілеті бұзылған азаматтарға мемлекеттік қызметтердің сервисі жұмыс жасауда. Бұл қызметті ымдау тілінің кәсіби маманы арнайы қосалқы монитордан шынайы уақыт режимінде ұсынады. Бұл жоба Азаматтарға арналған үкіметтің бастамасымен «Ауған соғысының қазақстандық республикалық мүгедектер бірлестігі» қоғамдық бірлестігімен біріге отырып жүзеге асырылды.

Бүгінде Алматы облысы бойынша халыққа қызмет көрсету орталықтарында сурдоаударма тілін меңгерген 68 маман жұмыс істеуде. ХҚКО-ның жеңілдік терезесіне жүгінген сөйлеу және есту қабілеттері бұзылған тұлғалар ым-ишарат тілінде қажетті құжатты қалай алу керектігін шынайы уақыт режимінде айтып беретін, онлайн сурдоаударма арқылы қызметің ала алады.

Қазіргі таңда барлық халыққа қызмет көрсету орталықтарында пандус, шақырту қоңырауы, жеңілдік терезелері, ал 1 және 2 топтық мүгедектігі бар тұлғалар Біріңғай байланыс орталығының 1414 нөміріне қоңырау шалу арқылы ХҚКО-ны үйіне шақыруына болады.