Сыбайлас жемқорлықтың алдын алу туралы

IMG_77862016 жылдың 28 шілдесінде аудан әкімдігінің мәжіліс залында Қазақстан Республикасы Министрлігінің мемлекеттік қызмет істері жөніндегі Алматы облысы бойынша Департаменті басшысының орынбасары Дания Бауыржанұлы Сабырбаев «Сыбайлас жемқорлықтың алдын алу» мәселесі бойынша семинар өткізді. Семинардың мақсаты Қазақстан Республикасы 18 қарашадағы 2015 жылғы №410-V ҚРЗ «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы» Заңының мәселелерін талқылау барысында сыбайлас жемқорлыққа қарсы және мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасын жақсарту және арттыру үшін лауазымды тұлғалардың сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманың сақталуын жауапкершілікке алу. Семинарға басшылар, басқарма және бөлім басшылары, мамандар, Жаркент қ. және ауылдық округ әкімдері, қоғамдық бірлестіктер, БАҚ өкілдері қатысты. Аудан әкімі аппаратының басшысы А. Ж. Садыков семинарды ашып, Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет істері жөніндегі министрлігі Алматы облысы бойынша департамент басшысының орынбасары Д.Сабырбаев баяндама жасап, консультант А.А. Жақыпов сөз барысында сыбайлас жемқорлыққа іс-қимыл туралы мәселелерді салйд бойынша таныстырып өтті.   IMG_7788Мемлекеттік органдардың және азаматтық қоғамның арасындағы өзара сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылды қалыптастыру жөнінде талқыланды. Мемлекеттік қызметтегі меритократия қағидасы бойынша және сыбайлас жемқорлыққа қарсы жаңа өзгерістер туралы, мемлекеттік қызмет саласындағы және бақылауды қамтамасыз ету жөнінде айтып өтті, оның ішінде сыбайлас жемқорлық пен құқық бұзушылықтың алдын алу, мемлекеттік органдардардағы мемлекеттік қызметшілердің имиджін арттыру жөнінде пікірлер алмасты.