Тұрмыстық зорлық-зомбылықтың алдын алу

img-20161118-wa00022009 жылдың 4 желтоқсаны «Тұрмыстық зорлық-зомбылықтың алдын алу туралы» Заң қабылданды. Тұрмыстық зорлық-зомбылық мәселесі қоғамымыздың ең басты өзекті мәселелерінің бірі болып отыр. Осы себептерге байланысты тұрмыстық зорлық-зомбылықтың алдын алу жөнінде бірқатар шаралар қабылдануда.

Тұрмыстық зорлық-зомбылықтың алдын алу мақсатында Көктал, Үлкенағаш ауылдық округтерінде «дөңгелек үстел» өткізілді. Кездесуге аудан прокурорының аға көмекшісі Ж. Құранбек, аудандық ІІБ Тұрмыстық зорлық-зомбылықтың алдын алу жөніндегі топтың инспекторы Д. Изимова, аудандық аналар кеңесі төрағасының орынбасары Қ. Ашимова қатысты.

Кездесуді аудан прокурорының аға көмекшісі Ж. Құранбек ашып, жүргізді. Ол өз сөзінде тұрмыстық зорлық-зомбылықтың отбасындағы ортақ мүлікке ие, туыстық байланыстағы, некедегі жақын адамдар тарапынан болатынын, сондай-ақ балалардың алдында болған зорлық-зомбылық олардың психикасына кері әсер ететіндігін атап өтті. Сондай-ақ Д. Изимова, Қ. Ашимов сөз алып, осы мәселе төңірегінде өз ойларын білдірді.