ХҚКО хабарлайды: жобалық қызметке лицензия беру

«Жобалық қызметке лицензяи беру» мемлекеттік қызметін Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы ала аласыз. Ол үшін инспекторға жеке куәлік  және мемлекеттік баж салығын төлегеніңіз жөнінде түбіртекті  ұсынуыңыз қажет. Сонымен бірге, толтырылған  өтінішке  біліктілік талаптарына сәйкес укелу туралы мәліметтері бар үлгі бекітіледі. Филиал немесе шетелдік тұлға көмегімен жүгінген жағдайда І, ІІ санаттағы лицензияларды алу қажет болған кезде  жобалық қызметке шетелдік тұлға үшін тиісті расталған шетел мемлекетінің тиісті рұқсат беру құжатының көшірмесі болу керек.

Жоғалған жобалық қызметтің лицензиясын  (егер бұрын берілген лицензия қағаз түрінде ресімделген болса) ХҚКО арқылы қалпына келтіруге болады.

«Жобалық қызметке лицензяи беру» мемлекеттік қызметін ресімдеу үшін төлем 10 АЕК құрайды,  лицензияның телнұсқасын беру – лицензяи беру кезіндегі ставканың 100%, лицензияны қайта ресімдеу үшін – 4 АЕК артық емес төлем алынады.

Лицензия алушы – заңды тұлғаны  қайта құру кезінде лицензияны беру және қайта ресімдеу  мерзімі және санатты тағайындаумен лицензияны қайта ресімдеу кезінде 15 жұмыс күнін құрайды.  ЖК  қайта тіркеу, оның атауы немесе заңды мекенжайы  ауысқан кезінде, атауының өзгеруі мен лицензия алушы – заңды тұлғаның заңды мекенжайын анықтау кезінде,  лицензия алушы – жеке  тұлғаның ТАӘ өзгерген кезде лицензияны қайта ресімдеу – 3 жұмыс күнін, лицензия телнұсқасын беру – 2 жұмыс күнін құрайды.